До повного щастя не вистачало …вітру

Газета “Переяславська Рада” №31(488) 6.08.2010.

На старт вітрильної регати на “Кубок Переяслава–2010”, яка цього року присвячувалася пам’яті контр-адмірала Лялька Степана Максимовича, зібралися 44 яхти з Києва, Українки, Черкас, Переяслава-Хмельницького та одна з Польщі. Об 11.00 всі екіпажі (165 чоловік), поділені на 5 груп згідно класу яхт, зібралися на пірсі річкового порту, де голова Переяслав-Хмельницького крейсерського яхт-клубу Григорій Горбаченко провів роз’яснення щодо проходження дистанції. Малим вітрильникам треба було дійти до Канева і повернутися до місця старту, а решті — після Канева слід було йти до Ходорова, а вже потім — до Переяслава.

Перед учасниками змагань з приємною місією виступив керівник пошукової групи “Пам'ять — 1941” Іван Мазняк, який, власне, і запропонував цьогорічну регату присвятити нашому знаменитому землякові Степану Ляльку. Він поздоровив учасників із відкриттям регати від імені ветеранів флоту і ветеранів розвідки Військово-морського флоту і вручив пам'ятні медалі за активну участь по збереженню воєнної історії крейсерським яхтклубам “Парус” (м. Черкаси) та м. Києва.

Заступник голови міської організації Партії регіонів, генеральний директор ТОВ “Аврокс” Борис Аврамич також привітав учасників змагань: “Нам приємно, що на переяславській землі уже 19-раз проводяться ці змагання, що місто має можливості гостинно зустрічати цікавих людей. Сьогодні разом з вами на водах Дніпра змагатимуться й переяславські яхти “Віола”, “Торнадо” та “Батура”. Бажаю вам усім гарної погоди, попутного вітру та нових звершень. Тож від імені міської організації Партії регіонів хочу подякувати організаторам, зокрема Горбаченку Григорію Володимировичу, за їхню щоденну працю на цій ниві, а також подарувати клубу DVD-програвач, щоб ви могли переглядати приємні миті своїх подорожей”.

До старту, призначеного на 13.00, залишався ще деякий час, який яхтсмени використали для останніх приготувань: хто доїдав наспіх приготовлений сніданок, хто рятувався від спеки, обливаючись водою чи пірнаючи, а хтось вже піднімав вітрила, перевіряючи силу вітру, якого практично не було. І все ж навіть зовсім маленьких його подихів було достатньо, щоб зайняти своє місце на старті і по сигналу із суддівського катамарана включитися у виснажливу гонку, якщо так можна назвати рух вітрильників у повний штиль. Та, певно, у тому і є суть майстерності яхтсмена, щоб уміти керувати судном не лише в сильний вітер, а й ловити його кожним квадратним метром свого вітрила.

Тож чисельні глядачі і уболівальники не змогли побачити стрімких розворотів, хвилюючих обгонів, крутих кренів і всього того, що “виробляють” яхтсмени при досить сильному вітрі. Та в будь-якому випадку щорічна регата “Кубок Переяслава” завжди залишається яскравим і видовищним святом вітрильного спорту і в розмовах із яхтсменами неодноразово звучала пропозиція приурочувати його до Дня міста.

Наступного дня учасники фінішували на вході в затоку Куряче Горло. У першій підгрупі найменших яхт переможцем став екіпаж “Магеллана” з Києва, другою і третьою відповідно стали “Юнона” і “Веста” із Черкас; у другій групі перемогу здобув екіпаж “Феї” з Черкас, у третій групі переможцем став вітрильник “Кардинал” з Києва; у четвертій — “Вікторія” з Черкас; у п’ятій — київська яхта “Лель”. Жодна з яхт місцевого яхтклубу не піднялася вище четвертого місця у своїй групі.

Переможці та призери змагань були нагороджені призами від спонсора — торгового центру “Підсінний”, власником якого є Сергій Захарчук.

Микола МИХНЯК

{mosthumbviewer: images/stories/massmedia/pereyasl-1.jpg, images/stories/massmedia/pereyasl-1s.jpg, ,} {mosthumbviewer: images/stories/massmedia/pereyasl-2.png, images/stories/massmedia/pereyasl-2s.jpg, ,}

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com