Оборона Чернігова у 1941 році: невідомі раніше сторінки

Газета “Деснянська правда” №40 13.04.2010.

В с. Ладинка Чернігівського району  9 квітня відбулася науково-краєзнавча конференція, присвячена загадковим сторінкам радянської історії Другої світової війни.

Оборонні бої відступаючої радянської армії восени 1941 року не досліджувалися істориками в часи СРСР.

Назва конференції — «Дії Пінської річкової флотилії та оборонні бої 5-ї армії у вересні 1941 року». Учасники — історики, краєзнавці, науковці, вчителі історії загальноосвітніх шкіл району, громадськість — поклали квіти до пам'ятного знаку на місці загибелі монітора «Смоленськ», який був затоплений командою в затоці р. Десна поблизу Ладинки у вересні 1941 року після виконання бойового завдання з прикриття відступаючих частин Червоної Армії.

Про бойовий шлях Пінської річкової флотилії доповів голова Ради громадської організації «Товариство ветеранів розвідки Вїиськово-морського флоту» (м.Київ) Олександр Мармашов. Він передав Ладинській територіальній громаді відзнаку за допомогу у збереженні пам'яті про загиблий монітор «Смоленськ» та архівні документи — письмові спогади комісара, котрий проходив службу на моніторі «Смоленськ».

Цього дня вперше широкому колу громадськості презентовано книгу військового історика Валерія Слимакова «Пинская военная флотилия в документах и воспоминаниях».

Директор Центру туристично-краєзнавчої творчості Валентин Митькевич розповів про оборонні бої на Чернігівщині восени 1941 року, відступ 5-ї Армії та подальшу долю її командувача генерала Потапова.

Також учасники конференції переглянули документальний фільм «Забута флотилія».

Ганна ЗАЛЕСЬКА

{mosthumbviewer: images/stories/massmedia/desnpravda.png, images/stories/massmedia/desnpravda-s.jpg, ,}

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com