Ім'я для невідомого солдата

Газета “Вишгород” №37 від 12.09.09.

Нещодавно на ім'я голови правління Українського фонду пошуку “Пам'ять” Михайла Криська надійшов лист від начальника відділу із гуманітарних питань Вишгородської міської ради Володимира Ткача.

{mosthumbviewer: images/stories/massmedia/vyshgorod37.jpg, images/stories/massmedia/vyshgorod37s.jpg, ,right}Міська влада недарма звернулася до пошуковців. На території міста Вишгорода — неподалік вул. Межигірського Спаса та гаражного кооперативу "Екран", у лісі — знаходиться братське поховання воїнів Червоної армії часів Великої Вітчизняної війни, що у будь-який час може повністю осипатися у яр.

Представники пошукового загону "Перемога" (я, Сергій Гафаров, та Олексій Колесніченко) обстежили об'єкт і підтвердили реальну загрозу обвалу. Могила огороджена саморобним парканом із червоною зіркою на ньому. Стараннями настоятеля церкви свв. Бориса і Гліба отця Дмитра Дєнисенка декілька років тому на могилі встановлено православний хрест.

Судячи з усього, поховання було зроблено місцевими жителями в роки 11 Світової війни та навряд чи є зареєстрованим у Державному реєстрі пам'яток воєнної історії. З цього приводу міською радою здійснені офіційні запити до Київського обласного центру охорони пам'яток та Управління культури Київської обласної державної адміністрації.

Найближчим часом планується перенесення цього поховання до Братської могили, що у центрі міста на вул. Шкільній. Міська влада та пошуковці звертаються до жителів міста й району:

якщо ви маєте хоч якусь інформацію (коли було здійснено поховання, кількість солдат, відомості про загиблих), сповістіть нас. Телефонувати можна у відділ із гуманітарних питань виконкому Вишгородської міської ради за номером: 2-62-63 (в будні дні з 10:00 до 16:00).

Заздалегідь дякуємо за співпрацю!

Сергій ГАФАРОВ, пошуковець

ФОТО надано автором

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com